Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
2.1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
39 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
38 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Komisioni i Ligjeve shpall vakancat për dy vende për Komisioner, për zëvendësues të dytë dhe zëvendësues të parë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Komisioni i Ligjeve i drejtuar nga socialisti Ulsi Manja, ka shpallur sot me shumicë votash dy vende vakante për Komisioner, në Komisionerin Publik dhe në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit.

Referuar asaj që tha Manja, janë krijuar vakanca për pozicionin e zëvendësuesit të dytë për Komisioner në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit (shkalla e parë e vettingut) dhe një vend tjetër si zëvendësues i parë në KP.

Nga pozicioni i zëvendësuesit të dytë është larguar Pal Shkëmbi dhe sot Komisioni i Ligjeve ka miratuar vakancën për vendin e lënë bosh prej tij, ndërsa nga pozicioni i zëvendësuesit të parë për Komisioner Publik është larguar Darjel Sina.

Ky i fundit ka kaluar nga pozicioni i zëvendësuesit të parë në Komisioner Publik, dhe tashmë vendi i tij ka mbetur bosh, si Komisioner Publik.  

Më shumë

spot_img
spot_img