Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Komisioni i Ekonomisë shkarkon Enkelejda Shehin e AMF-së

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Shkarkohet drejtoresha e Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare, Enekelda Shehi.

Shkarkimi i Shehit është bërë në Mbledhjen e Komisionit të Ekonomisë, me 9 vota pro dhe 2 kundër. Mësohet se LSI ka votuar kundër shkarkimit të Shehit.

Dy ditë më parë deputetët e LSI nuk shkuan fare në mbledhje, ç’ka bëri që seanca për vendimin të shtyhej. Por gjithçka është “vulosur” sot dhe drejtoresha e AMF-së është shkarkuar.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img