Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
4.6kmh
0 %
Hën
23 °
Mar
27 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
26 °
E hënë, 16 Maj, 2022
spot_img

Komisioni i Ekonomisë rrëzon dekretin e Nishanit për KLSH-në

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Komisioni i Ekonomisë ka rrëzuar sot dekretin e presidentit Bujar Nishani për Kontrollin e Lartë të Shtetit.

Kreu i komisionit, Erjon Braçe e ka cilësuar të pavend këtë dekret. Kurse deputeti i Partisë Demokratike Ridvan Bode e ka mbrojtur këtë dekret, duke thënë se arsyetimi që ka përdorur presidenti Nishani është i drejtë, pasi sipas tij ‘’sa më rigoroz të jetë ligji aq më të pavarura janë institucionet në vend”

Presidenti Nishani kundërshtoi një nga pikat e ligjit, atë për shkarkimin e kreut të KLSH-së, duke e kthyer për rishqyrtim në muajin dhjetor. Nishani shfaqte shqetësimin e rregullimit të mandatit në rastet kur ai përfundonte dhe shkarkimin e kryetarit të KLSH-së.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img