Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Komisioni hetimor për shkarkimin e tij, Meta: Ta shtyjnë afatin deri më 24 korrik 2022

spot_img

Lajme të ngjashëm

Me 8 vota pro dhe 1 kundër është miratuar sot shtyrja edhe me katër muaj të veprimtarisë së Komisionit Hetimor parlamentar për Presidentin Meta.

albsig

I pyetur për këtë vendim, Kreu i Shtetit pa kursyer ironinë ka thënë sot në emisionin “Përballë” në RTSH se “ta shtyjnë deri më 24 korrik 2022, kështu që edhe ata do ishin në rregull me vazhdimin e hetimeve, edhe unë jam në rregull me vazhdimin e kryerje së gjithë përgjegjësive të mia”.

Kujtojmë se në 24 korrik 2022, mbaron dhe mandati i Presidentit Meta.

PJESË NGA INTERVISTA:

Gazetarja: Së fundmi, zoti President, doja një koment tuajin në lidhje me shtyrjen me katër muaj të punës të Komisionit Hetimor parlamentar për shkarkimin tuaj.

Presidenti Meta: Kjo është gjëja më e parëndësishme, por do kishte qenë më mirë që të mos e shtyjnë kaq shpesh, por ta shtyjnë deri më 24 korrik 2022, kështu që edhe ata do ishin në rregull me vazhdimin e hetimeve, edhe unë jam në rregull me vazhdimin e kryerjes së gjithë përgjegjësive të mia, siç kam premtuar.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img