Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
51 %
5.7kmh
0 %
Mar
30 °
Mër
37 °
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Komisioni Hetimor nuk humb kohë, nesër zhvillohet mbledhja e parë për shkarkimin e presidentit Ilir Meta

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e nesërme Komisioni Hetimor i ngritur nga Kuvendi i Shqipërisë do të zhvillojë mbledhjen e parë për shkarkimin e presidentit Ilir Meta.

Komisioni Hetimor u ngrit me 97 vota pro, 6 kundër dhe 1 abstenim, ndërkohë që mbledhja do të zhvillohet në orën 11:00 të së shtunës. Kryetar i Komisionit do të jetë Alket Hyseni, ndërsa anëtarë janë edhe 3 deputetët opozitarë: Myslim Murrizi, Halil Jakimi dhe Arlind Çaçani.

Ky komision pritet që gjatë një periudhe një mujore të shqyrtojë argumentet e ngritura nga Partia Socialiste për shkarkimin e Metës. Sipas PS-së, Meta ka shkelur Kushtetutën në fushatën elektorale për zgjedhjet e 25 prillit.


Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img