Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
3.1kmh
75 %
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 27 Nëntor, 2021
spot_img

Komisioni Hetimor mblidhet për shkarkimin e Metës, pritet publikimi i raportit paraprak për shkeljet e Presidentit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Komisioni Hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta ka nisur dhe sot seancën e radhës, për publikimin e raportit paraprak për shkeljet e kreut të shtetit. Relatorja Klotilda Bushka ka parashtruar para anëtarëve provat që ata kanë arritur të mbledhin deri në këtë fazë.

Kuvendi i Shqipërisë ka ngritur Komision Hetimor, pasi sipas deputetëve Presidenti para, gjatë dhe pas zgjedhjeve ka bërë disa shkelje, duke mos respektuar unitetin kombëtar.

Raporti paraprak dhe provat e mbledhura gjatë punës së Komisionit që në ngritje të tij, u janë parashtruar anëtarëve, nëse ata do të kenë ndonjë sugjerim apo prova të tjera, përpara se versioni paraprak të finalizohet.

Sipas relatores Bushka, raporti paraprak që më pas do ta kenë të gjithë anëtarët në dorë, do të jetë tepër voluminoz, duke “zbuluar” kështu se Komisioni ka siguruar mjfat prova për shkeljet e Metës, që sipas tyre legjitimojnë shkarkimin e Presidentit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img