Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
93 %
1kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
17 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Komisioni Europian refuzoi kthimin e vizave për shqiptarët, reagon ministri holandez Stef Blok

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Më herët, kur qeveria e tij kërkoi rikthimin e vizave, ministri Stef Blok shprehej se Shqipëria ka ende rrugë të gjatë për të ecur përpara.

Kujtojmë se afro një muaj më parë Parlamenti hollandez, votoi pro dhe i kërkoi qeverisë së vet rikthimin e vizave për shqiptarët dhe mosqarkullimin e tyre të lirë në Europë.

Më pas parlamenti i kërkoi qeverisë së Hollandës që t’i drejtohej Komisionit Europian me qëllim rikthimin e vizave për shqiptarët por një gjë e tillë i është refuzuar nga KE.

Shqiptarët mund të vazhdojnë të lëvizin lirisht nëpër Europë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img