Tirana
scattered clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
40 %
Die
23 °
Hën
24 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
24 °
E diel, 2 Tetor, 2022

Komisioni Europian propozon 9.5 miliardë dollarë ndihmë shtesë për Ukrainën

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, ka propozuar një ndihmë shtesë për Ukrainën në vlerën e 9.5 miliardë dollarëve.

“Ne do të vijojmë t’i ndihmojmë ukrainasit përgjatë luftës, por edhe kur të rindërtojnë vendin e tyre. Sigurisht që ne duhet të mendojmë për të nesërmen dhe përpjekjet më të gjera të rindërtimit”, u shpreh von der Leyen.

Bashkimi Europian dhe vendet aleate kanë dhënë vazhdimisht miliona dollar ndihma për Ukrainën, ndërkohë që në Konferencën e Donatorëve të zhvilluar në Poloni u mblodhën 6.5 miliardë dollar të tjerë për rindërtimin e vendit pas lufte.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img