Tirana
scattered clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
4.1kmh
40 %
Pre
26 °
Sht
28 °
Die
22 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

“Komisioni Europian ka vendosur të të sanksionojë”, Balla-Berishës: Do të të duhet vizë edhe për në Lalëz

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla thotë se Komisioni Europian ka vendosur tashmë të sanksionojë ish-kryeministrin Sali Berisha duke ndjekur shembullin e SHBA dhe Britanisë.

Gjatë fjalës së tij në Kuvend, Balla iu drejtua Berishës duke i thënë me ironi se “do të të duhet vizë për të shkuar ehde në Lalëz”.

“Ky turpi i këtij parlamenti, që vjen këtu dhe bën pis foltoren e parlamentit. Ju duhet të keni turp që vazhdoni dhe i rrini nga mbrapa. Megjithatë në fjalën time të para pak minutash, unë sapo kam përshëndetur atë që jam shumë i sigurtë do të ndodhë.

Komisioni Europian, më në fund ka marrë vendimin që në shembullin e SHBA dhe Britanisë së Madhe me sanksionet për individët e përfshirë në korrupsion të lartë. Sikurse ia kam thënë vetë Saliut, kam frikë se do t’i duhet vizë për të shkuar edhe në Lalz”, deklaroi Balla në Parlament.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img