Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
3.6kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
19 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Komisionerja e BE-së për Punët e Brendshme vjen sot në Shqipëri

spot_img

Lajme të ngjashëm

8c5d55147c12fe4d9d52a7092cfb1a7e

Ylva Johansson Komisionerja e BE-së për Punët e Brendshme, pritet që të vizitojë sot Shqipërinë.

Misioni i BE në Shqipëri bën me dije se në qendër të takimeve të Johansson do të jetë bashkëpunimin mbi migracionin. Gjithashtu, Komisionerja do vizitojë dhe kufirin me Greqinë në Kakavijë.

“Të Shtunën, Komisioneri i BE për Punët e Brendshme, YlvaJohansson do të udhëtojë në Shqipëri për takime politike dhe për të diskutuar bashkëpunimin mbi migracionin. Komisioneri do të vizitojë gjithashtu operacionet e përbashkëta të Frontex në kufirin me Greqinë në Kakavijë.”

151987206_459858472048087_4916828403133366788_n.png

Më shumë

spot_img