Tirana
light rain
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
2.1kmh
75 %
Sht
22 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
33 °
Mër
34 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Komisionerja e BE: Kosova ka përmbushur të gjitha kushtet për liberalizimin e vizave

spot_img

Lajme të ngjashëm

Komisonerja Evropiane për Punë të Brendshme, Ylva Johansson është takuar dje në Bruksel me Ministrin e Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla. Ajo ka përgëzuar Sveçlën për përpjekjet e Kosovës në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar.

“Në takimin me ministrin Xhelal Sveçla. E përgëzova për përpjekjet e Kosovës në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar”, ka shkruar Johansson. Ajo shtoi se Komisioni Evropian vazhdon të qëndrojë në atë se Kosova ka përmbushur të gjitha kushtet për liberalizimin e vizave.

albsig

“Komisioni Evropian vazhdon të qëndrojë në vlerësimin e saj se Kosova ka përmbushur të gjitha standardet për liberalizimin e vizave të përcaktuara në Udhërrëfyes”, ka shkruar Johansson në Twitter.

Megjithatë, Kosova ende dhe sot nuk ka liberalizim të vizave, edhe pse kushtet janë përmbushur prej më shumë se një viti. Bashkimi Europian ka dështuar të dalë me një vendim për Prishtinën zyrtare.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img