Tirana
scattered clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
43 %
3.1kmh
40 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
Hën
20 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

Komisioneri Varhelyi uron qeverinë “Rama 3”: Pres me padurim të punoj me ju

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Komisioneri për zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi,  ka përcjellë një mesazh urimi për qeverin e re “Rama3” që u betua sot tek Presidenti Ilir Meta.

Ai shkruan se pret me padurim të punojë me qeverin e re dhe që integrimi në BE dhe sundimi i ligjit të shfaqen në rend të parë në axhendë.

“Urime Edi Rama dhe qeverisë shqiptare në marrjen e detyrës. Pres me padurim të punoj me ju dhe pres që integrimi në BE dhe sundimi i ligjit të shfaqen në rend të parë në axhendë. Dialogu konstruktiv politik & koordinimi i fortë kyç për pranimin në BE” shkruan ai.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img