Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
2.1kmh
0 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Komisioneri për Zgjerim viziton nesër Shqipërinë, zbardhet axhenda

spot_img

Lajme të ngjashëm

e49681ef2a9d11cad3a868bbefd04d7a

Komisonieri për Zgjerim i Bashkimit Evropian Oliver Varhelyi do të vijë ditën e nesërme Shqipërinë.

Mësohet se ai do të vizitojë zonat e prekura nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit.

Më pas, Varhelyi do të zhvillojë takime me liderat kryesorë të politikës në vend, presidentin Ilir Meta, kryeministrin Edi Rama dhe kryedemokartin Lulzim Basha.

Ndërkohë bëhet me dije se kjo vizitë do të bëhet në kuadër të hapjes së negociatave për në BE.

Më shumë

spot_img