Tirana
overcast clouds
16 ° C
16 °
16 °
82 %
1.5kmh
90 %
Sht
15 °
Die
21 °
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
19 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Komisioneri për Zgjerim, Oliver Varhelyi nis sot vizitën në Ballkan, të mërkurën vjen në Shqipëri

spot_img

Lajme të ngjashëm

Komisioneri për zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, ka nisur sot vizitën ën Ballkan, ku zot ka qëndruar për vizitë zyrtare në Beograd.

Bëhet me dije se të martën zyrtari evropian do të qëndrojë në Bosnje e Hercegovinë, Mal të Zi dhe Maqedoni të Veriut. Ndërsa mësohet se të mërkurën ai do të vizitojë Shqipërinë dhe Kosovën.

Gjatë vizitës në rajon, Varhelyi do të bisedojë me zyrtarët vendas për pandeminë e koronavirusit dhe mbështetjen e BE-së në këtë kontekst.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img