Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
48 %
1kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
27 °
E martë, 17 Maj, 2022
spot_img

Komisionerët e PD-së bllokojnë procesin e votimit në Vlorë dhe Divjakë (Arsyet)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Procesi i votimit është ndërprerë në qendrën e votimi në fshatin Gjormë të qytetit të Vlorës. Shkak për këtë është bërë një debat midis komisionerëve.

Sipas raportimeve komisionerët e Partisë Demokratike kanë debatuar me komisionerët e Lëvizjes Socialiste për Integrim, gjë e cila ka bllokuar votimin për banorët e paraqitur në qendrën e votimit.

Dhe në Divjakë është ndërprerë votimi në një qendër. Kanë qenë po komisionetrët e PD-së që kanë ndaluar procesin. Sipas tyre, jashtë qendrës së votimit ka shumë militantë të cilët mund të influencojnë qëndrimin e qytetarëve.

Komisionerët lajmërojnë që nuk do të hapin procesin deri në largimin e militantëve nga hyrja e qendrës së votimit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img