Tirana
scattered clouds
17 ° C
17 °
17 °
72 %
2.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
21 °
E enjte, 6 Maj, 2021
spot_img

Komisionerët e LSI nuk shkuan në Qendrat e votimit, Petrit Vasili në deklaratë: Çdo problem është zgjidhur, të gjithë janë në krye të detyrës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Nënkryetari i LSI Petrit Vasili në një deklaratë për mediat pak më parë, ka sqaruar se çdo problem me komisionerët e kësaj force politike është zgjidhur dhe ata janë në krye të detyrës.

Vasili sqaroi dhe një problem në Elbasan, ku procesi i votimit nisi me disa minuta vonesë pasi një nga komisionerët e LSI nuk ishte paraqitur në detyrë. Tahsmë situata është zgjidhur. Sipas nënkryetarit, problemi nuk ishte i komisionerit por i KZAZ-së.

“Të gjithë administratorët e LSI anë e mbanë vendit janë në krye të detyrës. Dua të informojë opinionin publik, që edhe ndonjë problem i informuar gabim lidhur me një qendër votimi në Elbasan, ishte një problem që s’kishte lidhje me LSI, por me administrimin nga qendra e votimit. U bëj thirrje KZAZ-ve të jenë sa më të shpejta në lidhje me vendimmarrjen sepse fluksi i njerëzve është impresionues”, tha ai.

Më tej, Petrit Vasili bëri thirrje për pjesëmarrje të qytetarëve në votime.

“Kemi një proces të gjerë që ka filluar pozitivisht. I qetë në të gjithë vendin. Kështu duhet të vazhdojë. Pjesëmarrja e qytetarëve është e lartë. Iu bëjmë thirrje qytetarëve të marrin pjesë në votime. Çdo problem dhe çështje është zgjidhur”, u shpreh ai.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img