Tirana
clear sky
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
87 %
0.5kmh
0 %
Hën
20 °
Mar
20 °
Mër
16 °
Enj
20 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Komedia “Duke edukuar Ritën”, të premten dhe të shtunën në Teatrin Skampa të Elbasanit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Komedia Fituese e Çmimit Laurence Olivier, Edukimi i Ritës, merr një vështrim prekës, thellësisht emocionues, por megjithatë qesharak në një kërkim të patrembur të parukieres  së martuar, njëzet e gjashtë vjeçare për rritjen e brendshme, kulturën dhe edukimin.

Parukierja regjistrohet në një kurs universitar të hapur, për të mësuar nga profesori i zhgënjyer Frank.  Shfaqja është një hetim kompleks i klasës shoqërore dhe arsimit. Çfarë duhet për të ndjekur një ëndërr? A mundet një kërkim i tillë të tjetërsojë komunitetin dhe historinë tuaj? Çfarë keni për të sakrifikuar? Ja vlen?

 Përmes një bashkimi të lezetshëm dhe të frymëzuar të komedisë dhe dramës, regjisori Londo përpiqet t’u përgjigjet këtyre pyetjeve duke festuar mundësitë e edukimit dhe transformimit. Një lojë e mrekullueshme e dyshes Xhelili – Nezha, qesharake, një përrallë me një përfundim gjysmë të lumtur.

Rezervoni: 0696539477 – Teatri Skamba, Elbasan; Ora 19.00

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img