Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
80 %
1kmh
1 %
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
9 °
Die
10 °
Hën
4 °
E mërkurë, 26 Janar, 2022

Komedia “Duke edukuar Ritën” shfaqet për publikun shkodran

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Teatri Shëtitës “Çajupi”  e fton publikun shkodran në një mbremje të mrekullueshme, në 8 dhe 9 dhjetor, ora 18.00, për te ndjekur në Teatrin Migjeni aktorët fantastik Laura Nezha & Mehmet Xhelili, në shfaqjen e bukur  të komedisë fenomenale “Duke Edukuar Ritën”.

Fabula

Komedia Fituese e Çmimit Laurence Olivier, “Edukimi i Ritës”, merr një vështrim prekës, thellësisht emocionues, por megjithatë qesharak në një kërkim të patrembur të parukieres  së martuar, njëzet e gjashtë vjeçare për rritjen e brendshme, kulturën dhe edukimin.

Parukierja regjistrohet në një kurs universitar të hapur, për të mësuar nga profesori i zhgënjyer Frank.  Shfaqja është një hetim kompleks i klasës shoqërore dhe arsimit. Çfarë duhet për të ndjekur një ëndërr? A mundet një kërkim i tillë të tjetërsojë komunitetin dhe historinë tuaj? Çfarë keni për të sakrifikuar? Ja vlen?

 Përmes një bashkimi të lezetshëm dhe të frymëzuar të komedisë dhe dramës, regjisori Londo përpiqet t’u përgjigjet këtyre pyetjeve duke festuar mundësitë e edukimit dhe transformimit. Një lojë e mrekullueshme e dyshes Xhelili – Nezha, qesharake, një përrallë me një përfundim gjysmë të lumtur.

Blini biletë në 0694085466.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img