Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
2.1kmh
40 %
Mar
25 °
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

Kombëtarja U21 e nis me humbje, Ukraina fiton në “Selman Stermasi”

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kombëtarja shqiptare e futbollit U-19 i ka filluar me humbje ndeshjet eliminatore të Kampionatit Europian U-19 “Finlandë 2018”.

Në ndeshjen e zhvilluar në “Selman Stërmasi” përballë Ukrainës, kuqezinjtë e drejtuar nga Erjon Bogdani u munden me rezultatin 1-0, shkruan “atsh”. Edhe pse në përgjithësi u zhvillua një lojë e mirë dhe me raste, një gabim i Gjurës në minutën e 30-te i dha mundësinë Suprias që të shënojë golin e vetëm të takimit.

albsig

Në pjesën e dytë, në minutën e 52-të, portieri Pano Qirko priti një penallti duke i mohuar Ukrainës golin e dytë. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img