Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
21 %
2.6kmh
0 %
Enj
21 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Kombëtarja e femrave ‘tronditet’ para ndeshjes me Qipron, trajneri Amir Grima pozitiv me Covid-19

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0416db685fa0223dcf263abe980022d4

Kombëtarja shqiptare e femrave do të luajë dy ndeshjet zyrtare për eliminatoret e Europianit 2022 ndaj Qipros (27 nëntor në stadiumin “Loro Boriçi”) dhe Portugalisë (më 1 dhjetor në transfertë).

Një ditë para sfidës të gjitha lojtaret dhe stafi teknik kuqezi ka kryer testin për covid-19 dhe trajneri Amir Grima.Pak minuta më parë kanë dalë edhe përgjigjet e tamponëve dhe trajneri Grima ka rezultuar pozitiv dhe është izoluar menjëherë për të evituar kontaktet me pjesën tjetër të skuadrës.

Në orën 12:30 do të mbahet konferenca për shtyp në prag të ndeshjes ndaj Qipros dhe në vend të trajnerit Grima pritet të dalë ndihmësi i tij.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img