Tirana
few clouds
23 ° C
23 °
23 °
40 %
4.1kmh
20 %
Pre
23 °
Sht
16 °
Die
20 °
Hën
25 °
Mar
23 °
E premte, 14 Maj, 2021
spot_img

Kolonja e majtë, përfundon procesi i numërimit, Partia Socialiste fitore të thellë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në bashkinë Kolonjë është mbyllur procesi i numërimit të votave. Mësohet se fituese në këtë bashki rezulton të jetë  Partia Socialiste me një rezultat të thellë.

Partia Socialiste ka marrë 3666 vota, e ndjekur nga Partia Demokartike me 2299 vota, ndërsa LSI ka marrë 768 vota.

Në bashkinë Devoll deri tani janë numëruar 21 kuti, nga të cilat kryeson Partia Demokratike me 3472, e ndjekur nga PS me 3261 dhe LSI ka marrë 768. Aktualisht procesi I numërimit të votave në këtë bashki është pezulluar.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img