Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
71 %
1.2kmh
74 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
21 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

Kolegji Zgjedhor la dje në fuqi 30 qershorin, Meta pas pak minutash konferencë

spot_img

Lajme të ngjashëm

993346ccd183cf78fb5889ecf3a5c6ee

Presidenti Ilir Meta pritet të dalë pas pak minutash në një konferencë për shtyp.

Burime nga Presidenca bënë me dije për Newsbomb.al se konferenca e kreut të shtetit do të nisë herët në orën 08:00.

Mësohet se në fokus të komunikimit do të jetë vendimin i djeshëm i Kolegjit Zgjedhor si dhe kriza e rëndë politike në vend. 

Ajo që dihest tashmë është se Presidenca e kundërshtoi vendimin e Kolegjit Zgjedhor. Zëdhënësi Tedi Blushi ditën e djeshme e cilësoi atë si ‘skeçin e radhës’.

Sakaq, duke u nisur nga situata e rëndë politike, e gjithë vëmendja këtë mëngjes është tek Presidenti Meta. Mbetet për t’u parë se cili do të jetë mesazhi që ai do të transmetojë.  

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img