Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
28 %
4.1kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
36 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Kolegji pranoi kërkesën e PS për numrin e kandidatëve të PD, Ilirjan Celibashi thirrje për të shpejtuar procesin: Duhet të miratojmë fletën e votimit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i KQZ Ilirjan Celibashi i ka bërë thirrje Kolegjit Zgjedhor që të shqyrtojë sa më shpejt kërkesën e Partisë Socialiste, për heqjen nga listat e kandidatëve të PD për deputetë, të 78 personave.

Kolegji Zgjedhor njoftoi sot se ka pranuar kërkesën e PS dhe ka caktuar 31 marsin si datë për shqyrtimin e ankimimit të PS.

Por Celibashi kërkon që ankimimi të shqyrtohet sa më shpejt sepse vonesat pengojnë miratimin e fletës së votimit për zgjedhjet e 25 prillit.

Letra e Celibashit për Kolegjin Zgjedhor:

605ddbdcd12d2Capture

Më shumë

spot_img
spot_img