Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
5.1kmh
75 %
Die
15 °
Hën
13 °
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
13 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

Kolegët mbajnë homazhe, vendosin qirinj dhe lule në vendin ku humbën jetën dy elektriçistët e OSHEE në Gjirokastër

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3fb1f54c3fec689f73d5a34678c4eb9d

Disa punonjës të OSHEE-së në Gjirokastër kanë ndezur qirinj dhe kanë vendosur lule në vendin ku humbën jetën Selfo Kallfa dhe Ismet Isaraj dy ditë më parë.

Eletriçistët kanë mbajtur homazhe për kolegët e tyre që ndërruan jetë në mënyrë tragjike, në ujërat e lumit Drino teksa ishin në krye të detyrës.

Selfo Kallfa 52 vjeç dhe Ismet Isaraj 64 vjeç kishin dalë për monitorimin e një defekti në rrjetin shpërndarës, por makinën me të cilën udhëtonin e mori rrjedhja e ujit teksa tentuan të kalojnë mes lumit.

Trupat e pajetë u nxorën nga polumbarët e RENEA-s.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img