Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
80 %
1kmh
0 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
9 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Kolegët braktisin sallën, Flutura Açka poston foto nga brenda Kuvendit: Turpi e mbuloftë këtë “peizazh fajtor”!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në ditën e dytë të sesionit të ri parlamentar, dhe në një moment të rëndësishëm kur pritet të miratohet rregullorja e vendosjes së flamurit të Bashkimit Europian në institucionet shqiptare, salla e Kuvendit është braktisur nga ligjvënësit.

Deputetja demokrate Flutura Açka, e cila ka vendosur të qëndrojë përgjatë gjithë seancës, duket se është revoltuar me gjestin e kolegëve si të Partisë Socialiste dhe ata Demokratë.

Açka ka shpërndarë në rrjetet sociale fotot e sallës bosh dhe shkruan: Po flasim për flamurin shqiptar, o shqiptarë! Turpi e mbuloftë këtë “peizazh fajtor”!

Më shumë
spot_img
spot_img