Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
1.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
41 °
E diel, 25 Korrik, 2021

KOKSH s’pyet për ligje, mbledhje urgjente mes pandemisë së COVID-19

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2a66728d14cf79cbb5117a999ac96cc0

Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar do të mblidhet pas pak minutash në MAK Hotel në Tiranë për të diskutuar në lidhje me kreun e ri të institucionit.

Në kundërshtim me të gjitha aktet normative në kohë pandemie, pritet që pas orës 10:00 të mëngjesit të sotëm të jenë shumë anëtarë pjesëmarrës në të.

Gjithçka vjen kur institucioni Olimpik ka mbetur pa “kokë” dhe zgjedhjet për presidentin e ri. Në kushtet kur nuk lejohen organizime dhe mbledhje prej kushteve të Covid-19, KOKSH nuk pyet për virus.

Mbledhja e sotme nuk pritet të vendosë presidentin e KOKSH, pasi më herët duhet mbledhur Asambleja e këtij organizmi për të caktuar kreun. Në kundërshtim me çdo ligj në fuqi, Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar pas pak do zhvillojë punimet e radhës.

Më shumë

spot_img
spot_img