Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
3.1kmh
75 %
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

Kokëdhima: Akuzat ndaj meje shpifje nga qeveria dhe çeta e Saliut. PS-ja është kthyer në Sh.p.k

spot_img

Lajme të ngjashëm

Për 30 muaj ka qenë model në policionin si deputet Qarkut të Vlorës, ka deklaruar Koço Kokëdhima, pasi tha “i jam dedikuar njerëzve të thjeshtë dhe të varfër”.

I ftuar në emisionin Opinion, Kokëdhima tha se akuzat ndaj tij janë bërë nga qeveria dhe nga çeta e Saliut.

“Edi Rama nuk më dëgjoi mua. Po të kishte dëgjuar mua që në 2011 nuk do kishte shkuar kandidat për Bashkinë e Tiranës. Dhe në 2013 që ta kesh të qartë, meqënëse unë punova për këtë bashkim, u gjet e nevojshme që unë të isha në politikë. Por unë nuk vajta në politikë për të fëlliqur veten time, i kam shpjeguar Edi Ramës që unë nuk firmos, nuk mbështes asgjë që nuk është komfort interesit kombëtar”, deklaroi Kokëdhima.

Kokëdhima ka folur edhe për shkarkimin nga PS-ja.

“Donin të nxirrnin jashtë idetë e mija, trembeshin nga idetë e mija, idetë e mija dhe vlerësimet për sistemin politik në Shqipëri janë ato që i shqetësojnë. Sot kemi vetëm një arritje, pluralizëm politik, që është tani në rrezik likuidimi.

Partitë janë kryer në banda, PD dhe PD, parti pa kulturë, nuk flas për PD-në e 2-3 vjetëve sepse pres të shoh çfarë do ndodhë”.

Partia Socialiste është një Sh.p.k, nuk ka më vizion, diskutim për çështjet e mëdha të vendit. Është vetëm shoë. Është kthyer në parti private të kryetarit.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img