Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
29 °
Mër
31 °
Enj
32 °
Pre
26 °
E hënë, 23 Maj, 2022
spot_img

Kokalari bën deklaratën e fortë: DASH është PENDUAR që e shpalli Sali Berishën non-grata

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Aktivistja Evi Kokalari foli për marrëdhëniet me ambasadoren amerikane Yuri Kim.

Ajo u shpreh mbrëmjen e sotme në “Zonë e Lirë” se është takuar dhe njohur me diplomaten e SHBA në New York, kur ajo ka marrë postin e ambasadores, por tashmë janë ftohur pak.

Kokalari u ndal dhe tek çështja non-grata e ish-kryeministrit Sali Berisha, ku tha se Departamenti Amerikan i Shtetit është penduar që e futi Berishën në listën e personave non-grata.  

Kokalari: Unë e kam njohur Yuri Kim kur u bë ambasadore, e kam takuar në Neë York  dhe i kam folur gjithmonë hapur. Por tani është ftohur ajo.Kisha besim se gjërat do të bëheshin më ndryshe. Për non grata-n e Berishës mu duk si sulm ndaj opozitës.Nuk është luftë personale e Kim me Berishën. DASH është penduar që e ka shpallur Berishën non-grata.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img