Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
80 %
1kmh
0 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
9 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Kokainë me vlerë 10 mln euro, arrestohet 30-vjeçari shqiptar në Itali

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane mbrëmjen e djeshme, pasi akuzohet për trafikim të lëndëve narkotike.

Mediat italiane shkruajnë se 30-vjeçarit shqiptar i është gjetur mbi 40 kg kokainë. Shqiptarit një pjesë e kokainës i është gjetur në makinën me të cilin po lëvizte, ndërsa një pjesë tjetër i është gjetur në banesën ku jetonte.

Në makinë iu gjet 1 kg kokainë, ndërsa në banesë pjesa tjetër si dhe një armë. 30-vjeçari ishte në kërkim nga Gurdia di Finanza e Breshias.

Rportohet se nëse kokaina do të shitej, do të japte vlerën e 10 milionë euro në treg.

Më shumë
spot_img
spot_img