Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
49 %
2.1kmh
0 %
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
12 °
Mër
11 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

Kokainë dhe para kesh në banesë, Policia kap “mat” 29 vjeçarin shqiptar në Itali

Lajme të ngjashëm

Një 29 vjeçar është arrestuar nga Policia në Forli, Itali, pasi akuzohet për trafikim dhe shitje të lëndëve narkotike.

Gjatë kontrollit në banesën e tij u gjetën edhe provat e mjaftueshme për të provuar dyshimet e ngritura nga autoritetet italiane.

Sipas medieve të vendit fqinj, në momentin e ndërhyrjes së karabinierëve i riu shqiptar nuk është treguar bashkëpunues ndaj tyre dhe më pas ata arritën të zbulojnë kokainë dhe kanabis me një peshë totale rreth një kile, një peshore precize e një sasi parash, të cilat dyshohen se i kishte përfituar nga aktivitetii kriminal.

Më shumë