Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
6.7kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Kokainë dhe kanabis, policia italiane arreston shqiptarin, i gjenden mijëra euro (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

07521498573f13cbca292f6b37c47f1d

Një 46-vjeçar shqiptar në Itali ka rënë në prangat e policisë, pasi akuzohet për trafikim të lëndëve narkotike.

Mediat italiane bëjnë me dije se në pranga ka rënë Samir Avdiu. Policia e kishte ndjekur shqiptarin, i cili pas punës udhëtoi drejt një zone të pabanuar.

Gjatë kontrollit që kreu policia shqiptarit iu gjetën 2 kile e 200 gramë kokainë, rreth dhjetë doza marihuanë dhe hashash, material për paketimin e sasive të mëdha të narkotikëve, të tilla si një makinë vakumi, ose shirit ngjitës për paketimet, dhe 19 mijë euro, që konsiderohet të jetë fitimi nga biznesi i tregtisë.

Policia ka arrestuar shqiptarin dhe ka nisur hetimin nëse shqiptari punonte i vetëm, apo është i lidhur me grup kriminal.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img