Tirana
scattered clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
4.1kmh
40 %
Pre
26 °
Sht
28 °
Die
22 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

Kokainë dhe 300 mijë euro, arrestohet biznesmeni shqiptar në Itali

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një biznesmen shqiptar ka rënë prangat e policisë italiane, pasi akuzohet për trafikim të lëndëve narkotike.

Mediat italiane bëjnë me dije se pas një operacioni antidrogë ka rënë në pranga Anton Likmeta 35 vjeç.

Policia i ka sekuestruar 670 gramë kokainë, 15 gramë hashash dhe rreth 300 mijë euro. Nëpërmjet mbështetjes logjistike dhe ndihmës së partneres të tij rumune, Likmeta prej disa kohësh menaxhonte trafikun e kokainës që prekte Triveneton.

Likmeta, është pronar i një sipërmarrjeje të vetme për tregtimin e makinave luksoze, me qendër në Romano d’Ezzelino, ai rishpërndau shuma të konsiderueshme parash “të pista ” në Itali për të financuar aktivitetet e tij sipërmarrës.

 

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img