Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Hën
29 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
Pre
18 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Kokaina rekord, Rama e thotë ‘TROÇ’: Të përfshirë njerëz të lartë në PD, çfarë pritet të ndodhë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama hodhi akuza të rënda ndaj PD-së, gjatë intervistës nga Gjirokastra për ABC News, pasi u shpreh se njerëz të lartë nga partia Demokratike kanë lidhje me kokainën rekord të sekuestruar në Durrës muaj më parë.

Rama u shpreh se ka informacione të rëndësishme që e vërtetojnë këtë gjë, por priten hetimet nga prokuroria.

Gazetarja: Pse është gjithë ky acarim? Pse PD qenka e acaruar nga kapja e 613 kg kokainë dhe ndalimi i një personi në Gjermani?

Rama: Sepse ka dyshime shumë të arsyeshme që të çojnë drejt njerëzish shumë të lidhur me rangjet me të larta të PD.

Gazetarja: Dyshime të arsyeshme apo informacione?

Rama: Informacionet krijojnë dyshimin e arsyeshëm, pastaj është hetimi që duhet të provojë dyshimin e arsyeshëm me prova.

Më shumë

spot_img