Kokaina në Durrës, Strazimiri: Nuk është punë e dy fshatarëve, JA CILI i jep siguri drogës në Shqipëri

Publikuar tek: politike, më 14:01 01-03-2018 Kokaina në Durrës, Strazimiri: Nuk është punë e dy fshatarëve, JA CILI i jep siguri drogës në Shqipëri

Deputeti i Partisë Demokratike Gent Strazimiri i ftuar në News 24, është duke folur për sasinë rekord të kokainës të sekuestruar në Durrës.

Sipas deputetit të PD-së bandat globale të kokainës, mendojnë se Shqipëria është një vend i sigurt për të ushtruar aktivitetin e tyre, dhe se për këtë gjë duhen gjetur arsyet.

Për sa i përket 613 kg kokainë të sekuestruar, Strazimiri u shpreh: Kultivimi i asaj sasie të kanabisit nuk është një punë e dy fshtaravë ose e një organizate, kokaina nuk është çështje individi. Ka garanci politike të nivelit më të lartë. As policia dhe as ministrat, nuk mund ta japin këtë garanci, kryeministri po.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011379957199097
array(1) { ["section"]=> string(106) "kokaina-ne-durres-strazimiri-nuk-eshte-pune-e-dy-fshatareve-ja-cili-i-jep-siguri-droges-ne-shqiperi-111884" }