Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

Kokaina në Durrës erdhi me KOMPANINË E NJOHUR që u kap me 137 KILOGRAM drogë në 2019-ën (EMRI-DETAJE)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një sasi kokaine është kapur ditën e sotme në portin e Durrësit, teksa kontenieri me banane i ardhur nga Ekuadori ka kaluar në skaner.

Nga informacionet e deritanishme rezulton se kokaina është gjetur në një prej kontenierëve të firmës “Alba Exotic Fruit”, në pronësi të Eduart Dautit.

Në total janë 11 kilogram dhe 650 gram kokainë e ndarë në 14 pako, të transportuara nga kjo kompani që nuk është e panjohur për publikun.

Kujtojmë se në vitin 2019, po në kontenierin e kësaj kompanie janë gjetur 137 kilogram kokainë gjatë një operacioni në bashkëpunim me DEA-n amerikane. Atëherë kokaina u zëvendësua me oriz dhe pakove iu vendos gjurmues GPS, që zbuloi pritësin, Gentian Malindi.

Kjo kompani rezulton se gjatë viteve të fundit ka kryer mbi 150 udhëtime nga Amerika Latine në Shqipëri.

dfgerghde5rh4rj

Më shumë

spot_img
spot_img