Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
65 %
3.6kmh
75 %
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
23 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

“Kokaina lumë”, kapet tjetër sasi droge në Portin e Durrësit, një në pranga

spot_img

Lajme të ngjashëm

Tjetër sasi kokaine është kapur sot në Portin e Durrësit. Nga informacionet e para bëhet me dije se janë kapur 10 kg drogë e llojit kokainë.

Malli ishte futur në një makinë dhe po dilte nga Shqipëria për jashtë shtetit. Policia deri më tani ka shoqëruar një person, identiteti i të cilit nuk bëhet me dije, por dyshohet pronari i mjetit ku u gjet droga.

Gjatë muajit korrik tre ngarkesa kokaine u kapën në konteinerët e së njëjtës kompanie ”Alba Exotic Fruit” e cila transportonte fruta ekzotike nga Amerika Latine drejt Shqipërisë.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img