Tirana
overcast clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
75 %
1kmh
100 %
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
Hën
8 °
E enjte, 2 Shkurt, 2023

Kokaina e fshehur nën frenat e dorës, arrestohet 30-vjeçari shqiptar në Itali

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një shqiptar ka rënë në prangat e policis, pasi akuzohet për trafikim të lëndëve narkotike.

Bëhet me dije se në pranga ka rënë një 30-vjeçar shqiptar, të cilit në makinë iu gjetën doza me kokainë.

Policia ka rënë në gjurmët pasi shqiptari sapo ka parë karabinerët ka tentuar të largohet duke rritur shpejtësinë. Edhe kur është ndaluar nga policia ai shtë shfaqur veçanërisht i shqetësuar.

Pas një kontrolli të thellë në makinë, polacia gjeti rreth dhjetë doza kokaine, të paketuara dhe të gatshme për shitje, të vendosura nën frenat e dorës.

Droga u sekuestrua, së bashku me mbi 7000 euro pasi u cilësuan të ardhura të veprimtarisë së paligjshme, duke qenë se burri nuk ishte në gjendje të jepte të dhëna për asnjë aktivitet pune. I arrestuari, deri tani pa precedentë penalë, ka kaluar natën në qelitë e sigurisë të abinierëve të Fidenzës, në dispozicion të organeve të drejtësisë, në pritje të gjykimit të vleftësimit.

Më shumë


spot_img

spot_img