Tirana
clear sky
13 ° C
13 °
13 °
88 %
1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
20 °
Enj
18 °
Pre
20 °
E hënë, 10 Maj, 2021
spot_img

Kohë më parë e akuzoi se i kopjoi këngën, Don Phenom habit me fjalët për Noizyn

spot_img

Lajme të ngjashëm

9d5c25e337b9205795e922b7bf5a5148

Të gjithë adhuruesit e rrepit e dinë për marrëdhënien aspak të mirë mes Don Phenom dhe Noizyt, të cilët janë rivalë në muzikë.

Madje disa kohë më parë Don Phenom akuzoi Noizyn se i ka kopjuar këngën ‘Twerkirate’.

‘Nese fjal t’mira najher shkruni, asht Kur Po i merrni tekstet tona e pak ma ndryshe Po i thuni. Përshëndes krejt fansat e mi qe i kam inspiru me shkru tekste te bukura, Edhe përshëndes krejt estraden qe ka fillu me ba muziken sikur Axha. Jeni krejt nipat e mesat e mi’, deklaroi asokohe reperi.

Por teksa ka qenë i ftuar së fundmi në ‘NIN’, Don Phenom ka habitur fansat kur foli për Noizyn.

‘Të më kishe pyetur para dy viteve ne dy do bënim muhabet për këtë temë gjysmë ore. Ka një vit që unë nuk jam marrë fortë me këtë energji, jam përpjekur të sjell muzikë të mirë, të jem një djalë sa më i mirë që kolegët mos të më kenë frikën. Fansat e analizojnë dhe e kuptojnë çfarë ke bërë ti e çfarë ai. Por në Amerikë thonë në qoftë se më imiton duhet marr për mirë jo negativisht. Nuk kemi pas asnjëherë mundësi të sqarohemi, por me sa kemi kuptuar, ai është në punë të vetë, ne në punë tonë, vazhdojmë bëjmë muzikë të mirë. I urojmë suksese krejt kolegëve’, tha ai.

rpp.jpg

28156434_349019242266404_9074041663264915456_n-e1523634622994-780x439.jpg

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img