Tirana
clear sky
-7.5 ° C
-7.5 °
-7.5 °
73 %
1kmh
0 %
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
10 °
Sht
11 °
E martë, 25 Janar, 2022

Kodi Zgjedhor, reagon sërish Varhelyi: Do ishte maturi të prisnin opinionin e Venecias para votimit në Kuvend

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Komisioneri i Bashkimit Europian për Zgjerimin, Oliver Varhelyi ka reaguar sërish duke  shprehur kënaqësinë që kryeministri Edi Rama e mirëpret një opinion të Komisionit të Venecias për ndryshimet në Kodin Zgjedhor.

Me anë të një postimi në ‘twitter’ Varhelyi shkruan se do të ishte maturi që të prisnin opinionin e Komisionit të Venecias para se Kodi Zgjedhor të votohej në paralament.

Ndër të tjera ai shprehet se pret zgjedhje të lira dhe të ndershme në prill të 2021.

“Kodi zgjedhor i Shqipërisë: I kënaqur që Kryeministri mirëpret mendimin e Komisionit të Venecias për korrikun e ndryshimeve kushtetuese. Prandaj do të ishte e maturi të presim që të dorëzohet para rivotimit në Parlament. Pres zgjedhje të lira dhe të ndershme në prill 2021,” shkruan Varhelyi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img