Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
28 %
2.1kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
8 °
Die
9 °
E mërkurë, 26 Janar, 2022

Kodi i ri Zgjedhor kaloi me 97 vota, Basha: Akt antikushtetues që shkatërron 5 qershorin, Rama hodhi hapin e fundit drejt greminës!

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i PD Lulzim Basha reagon pasi në Kuvend kaloi sot me 97 vota pro, 15 abstenim dhe 5 kundër Kodi i ri Zgjedhor. Basha e quan atë akt antikushtetues.

“Akti i sotëm antikushtetues shkatërron konsensusin e 5 qershorit dhe godet rëndë integrimin europian të vendit. Rama e hodhi hapin e fundit drejt greminës. Por ai nuk do ti marrë dot me vete Shqipërinë dhe shqiptarët. Asgjë nuk e shpëton dot atë nga humbja dhe ndëshkimi që e pret”, shkruan Basha në Twitter.

Ndërkohë, pak më parë ka reaguar dhe kryetarja e LSI Monika e Kryemadhi, e cila u shpreh se  vetëm 6 muaj kanë mbetur nga zgjedhjet e radhës, që sipas saj Ramës nuk i dalin për të pastruar pislliqet që ka bërë në 8 vite.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img