Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Kodheli: PS do marrë mandatet për të qeverisur e vetme, por nuk do ta përjashtoja koalicionin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kandidatja për deputete Mimi Kodheli në një intervistë ka folur për zgjedhjet duke u shprehur e sigurt se Partia Socialiste do të marrë mandatet e plota për të qeverisur e vetme.

E pyetur nga gazetarja nëse do të bënin koalicione paszgjedhore, Kodheli tha se në momentin ku ndodhet Shqipëria nuk përjashton koalicionet, ndërkohë që shtoi se ata janë kundërshtarë në politikë, por jo armiq.

“Besoj që PS do ti ketë të mjaftueshme mandatet psr të qeverisur e vetme. Por në momentin ku Shqipëria ndodhet nuk do ta përjashtoja koalicionin, këto janë të gjitha gjëra që duhet ti themi dhe rithemi. Në jemi kundërshtarë politikë, por jo armiq.

Lidhur me mandatin e saj dhe votat për të kaluar hersin, Kodheli u shpreh se ka kërkuar vota në të gjithë qarkun e Tiranës dhe duke marrë parasysh eksperiencën 20 vjeçare në poitikë do të ketë mundësi ta kapërcejë pragun.

“Risqaroj se ne jemi kandidatë të qarkut Tiranë dhe nuk do të thotë që të kërkoj vota në gjithë qarkun. Duke i shërbyer vendit për 20 vjet është menduar që do ta kem mundësinë më të madhe për të marrë më shumë vota për të kapërcyer hersin”, shtoi ajo për “MCN TV”.

1 Koment

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img