Kodheli në Kuvend-opozitës: Faljen duhet ta kishit kërkuar ju vite më parë

Publikuar tek: politike, më 13:07 17-12-2015 Kodheli në Kuvend-opozitës: Faljen duhet ta kishit kërkuar ju vite më parë Mimi Kodheli, ministre e Mbrojtjes

Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli, ka folur nga foltorja e Kuvendit mbi dekorimet e bëra nga qeveria ndërsa ndeshi në ndërprerjen herë pas here nga deputetët e opozitës të cilët replikonin me ministren nga vendi. Sa i takon ndjesës, ministrja tha se duhet ta kishte kërkuar opozita vite më parë me ligjin e vitit 1994.

“Ketë punë e bëjmë pa pasur frikë edhe përmes ndjesës, ndjesë të cilën duhet ta kishit kërkuar vite më parë kur nëpërmjet këtij komisioni me një vkm të 1994 duke u dhënë jo vetëm këtyre xhelatëve por shumë të tjerëve një status të caktuar që i bënte këta njerëz të përfitonin pensione të vecanta, pensione që i përfitojnë edhe sot”, tha ministja .

(Ndërhyn Paloka nga vendi)

"Ne zoti Paloka e kemi filluar punën dhe kemi cuar në kryeministri propozimin për ndryshimin e VKM të 94 me qëllim pastrimin e listave nga kjo kategori".

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092258453369141
array(1) { ["section"]=> string(79) "kodheli-ne-kuvend-opozites-faljen-duhet-ta-kishit-kerkuar-ju-vite-me-pare-27977" }