Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
30 %
1kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Koalicionit anti-ISIS, Bushati vizitë dy-ditore në Uashington: Në fokus marrëdhëniet dypalëshe

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati po zhvillon një vizitë zyrtare dy-ditore (20-22 mars 2017) në Uashington D.C. në kuadër të takimit të Koalicionit anti-ISIS, i organizuar nga Sekretari amerikan i Shtetit Rex Tillerson.

Në këtë kontekst, Ministri Bushati do të ketë takime me personalitete të administratës së re amerikane, si edhe anëtarë të Dhomës së Përfaqësuesve dhe Senatit.

Në fokus të vizitës do të jenë marrëdheniet dypalëshe, lufta kundër terrorizmit, siguria, zhvillimet e fundit në vend dhe roli i SHBA-së në rajon.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img