Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
0kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
37 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

Koalicioni Global për shkatërrimin e Daesh/ISIS, Ministrat e Jashtëm mblidhen në Romë, i pranishëm edhe Blinken

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme në Romë do të mbahet takimi i Ministrave të Jashtëm të Koalicinot Global për shkatërrimin e Daesh/ISIS.

Në këtë takim Shqipëria përfaqësohet në ministerial nga delegacioni, kryesuar nga Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka

I pranishëm në këtë takim në Romë do të jetë edhe Sekretari Amerikan e Shtetit, Antony Blinken.

Më shumë

spot_img
spot_img