Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Hën
29 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
Pre
18 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Koalicioni/ Albin Kurti takim me Mustafën dhe Osmanin: Ky është fillimi qeverisjes së re

spot_img

Lajme të ngjashëm

5cd889ef36a02abb02f75e465a784e8a

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti do të mbajë një takim me kreun e LDK-së Isa Mustafën dhe kandidaten për kryeminsitre të kësaj partive, Vjosa Osmanin.

Në një prononcim të shkurtër për gazetarët para takimit, Kurti tha: “ky është fillimi qeverisjes së re, po punojmë për koalicion qeveritar që do ta shkap shtetin nga e keqja”.

Takimi do të zhvillohet në hotelin Sirius në Prishtinë, ndërsa Osmani dhe Mustafa kanë mbërritur disa minuta më parë.

Ky është takimi i parë pas zgjedhjeve të parakohshme ku Vetëvendosja doli si parti e parë. Ndërkohë ditën e djeshme Osmani pranoi ftesën e Albin Kurtit për të lidhur një kalicion.

Më shumë

spot_img