Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Koalicioni ABEOK bën kërkesë në KQZ: Na pajisni me vendimin tuaj për votimin e shqiptarëve jashtë vendit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Koalicioni ABEOK (Aleanca Ora Kombëtare-Emigracioni- Bashkimi Popullor dhe Konservatorët) i ka bërë kërkesë Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve për të marrë vendimin e KQZ-së për votimin e emigrantëve.

Në letrën e ABEOK thuhet se koalicioni e ka kërkuar këtë vendim edhe më herët, por nuk ka marrë përgjigje nga KQZ.

“Kërkojmë nga komisioni Qendror i Zgjedhjeve të na pajisë me vendimin e komisionit Qendror të Zgjedhjeve për votimin e shqiptarëve jashtë vendit. Kërkojmë nga komisioni Qendror i zgjedhjeve edhe herë të tjera për problemin si më sipër dhe nuk kemi marrë përgjigje zyrtare nga ana e institucionit tuaj”, thuhet në kërkesën e ABEOK.

WhatsApp Image 2021 05 09 at 19.26.43 640x853 1
WhatsApp Image 2021 05 09 at 19.26.43 1 640x853 1

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img