Tirana
few clouds
21 ° C
21 °
21 °
49 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Koalicionet parazgjedhore në Kosovë, propozimi i Isa Mustafës: Partia e parë do të japë kryeministrin

spot_img

Lajme të ngjashëm

5c3c5e9d51aced560cf41af4c36d0bd6

Themeluesi dhe botuesi i gazetës ‘Bota sot’, Xhevdet Mazrekaj ka deklaruar se kreu i LDK-së Isa Mustafa ka propozuar një mundësi tjetër për koalicionin qeverisës.

Me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, Mazrekaj ka publikuar një intervistë të kreut të LDK-së, Isa Mustafës dhënë për organin e LDK-së, gazetën Bota Sot.

Sipas Mustafës në rast se nuk gjendet zgjidhja për koalicion në fazën parazgjedhore, atëherë mbetet që kryeministrin ta jap LDK ose VV pasi të kryhen zgjedhjet, varësisht se cila del e para.

‘Me rëndësi është të definohen objektivat e qarta të qeverisjes. Të ekipohet një qeveri e përgjegjshme ndaj qytetarëve, karshi ligjit dhe karshi partnerëve tanë ndërkombëtarë. LDK nuk hyn në koalicion parazgjedhor pa kandidaten e saj për Kryeministër. Në qoftë se nuk gjejmë zgjidhje në këtë fazë, atëherë mbetet që kryeministrin ta jap LDK ose VV pasi të kryhen zgjedhjet, varësisht se kush është parti e parë’, ka thënë Mustafa.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img