Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
48 %
3.6kmh
0 %
Sht
27 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Koalicion PS-PD pas zgjedhjeve? Lulzim Basha ‘thyen’ heshtjen: Nuk ka asnjë shans! Edi Rama bashkëpunon me bandat

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0f4564dcbb4ece7d561f2ef2756ba83f

Kreu i PD Lulzim Basha, ka “thyer” heshtjen nga Shkodra, ku ka deklaruar se nuk do të ketë asnjë koalicion mes PD dhe PS, pas zgjedhjeve të 25 prillit. Sipas Basshës, i vetmi kolicion i PD do të jetë qeverisja me qytetarët.

“Nuk ka asnjë shans që shqiptaret të bëjnë atë që do bëjnë në një shoqëri normale. Edi Rama do të largohet PD dhe koalicioni ynë do të qeverisë vendin. Nuk ka shqiptar që nuk e di se kush i ka varfëruar. Edhe këto ditë të fundit ai vazhdon të bashkëpunojë me kriminelët.

E patë çfarë ndodhi në Elbasan. Nuk hyn në qytet pa bandat. Festat janë të qytetarëve. Ekipi ynë është i fitore. Janë njerëz me integritet të jashtëzakonshëm. Është i kompletuar. Njerëz që janë të gatshëm të marrin përgjegjësit”, tha Basha nga Shkodra.

I pyetur nga gazetarët se a është ai i lidhur me zinxhir sikurse thotë Rama, kreu i PD u përgjigj se Rama “është i lidhur me zinxhirë e krimit. Tani që po i vjen fundi vjell vrerë. Alternativa ime është e shpresës, ndryshimit. Është alternativa e fitores.”

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img