Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
1.5kmh
40 %
Hën
7 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Koalicion PD-PS? Përgjigjet Bylykbashi: Po të jetë e nevojshme do të bëjmë kompromis politik, por…

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

1573b797afd2bf8b5661895ed114b4cc

Ish deputeti Oerd Bylykbashi hodhi poshtë një kompromis politik mes dy forcave të mëdha në vend, Partisë Demokratike dhe asaj Socialiste. 

I ftuar në “Ilva Now” në Euronews Albania, ish deputeti i PD-së ka zbuluar strategjinë dhe teknikën elektorale të Partisë Demokratike për të marrë sa më shumë vota në zgjedhjet e 25 prillit, çka përkthehet në mandate. Më tej, Bylykbashi theksoi se vendi ka nevojë t’i rikthehet normalitetit, duke u shprehur i gatshëm për të bërë kompromis politik me Ramën në rast nevoje.

“Do të jenë vendime që i merr opozita e bashkuar për të gjetur mënyrën për të marrë sa më shumë vota dhe këto të kthen në mandate. Ajo që ne luftojmë është objektivi i madh që kemi të largojmë Edi Ramën nga pushteti”

“Pas zgjedhjeve të 25 prillit përveç reformave dhe goditjes së korrupsionit, Shqipëria duhet të hyjë në një holli normaliteti. Asgjë që është e turbullt nuk ndihmon në integrimin e vendit. Do të jemi qeveria që do t’i qëndrojmë ndarjes së pushteteve, ligjeve, mirëqeverisjes dhe Kushtetutës”.

“Do të bëjmë kompromis politik po qe e nevojshme por qeverisje me Edi Ramën jo”, deklaroi ish-deputeti i PD-së.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img