Tirana
broken clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
5.1kmh
75 %
Hën
24 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
26 °
Pre
20 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Koalicion i madh Rama-Basha? Nxehet Grida Duma: Nuk e duroj dot këtë pyetje sepse…

spot_img

Lajme të ngjashëm

1aa6566f812a238675879b183d52e2de

Lulzim Basha pak muaj para zgjedhjeve ka arritur një marrëveshje politike me aleatë të tij, ndërsa po vazhdojnë negociatat me aleatët e tjerë.

Ndërkohë kanë ekzistuar dhe aludime që Rama dhe Basha mund të bëjnë bashkë një koalicion të madh. E ftuar në “Open” ish-deputeja e PD Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së.

Pyetje: Ka një thashethem qe Rama merr mandatin e tretë dhe do të bashkëqeverisë me Bashën, sa mundësi ka që të ndodhë kjo?

Duma: Unë se duroj dot pyetjen. Kjo është një diversion që e bën Partia Socialiste për të ulur entuziasmin e demokratëve. Nuk duroj dot pyetjen. 0 mundësi të ndodhë kjo. Nuk ka asnjë shans. Kjo që thoni fyen të gjithë demokratët që punojnë dhe që angazhohen.

Më shumë

spot_img